Anasayfan Yap    Favorilerine Ekle    E-Posta    Tavsiye Et    İletişim 
Bugün : 21 Kasım 2019   
 
 
CezaHukuku.Org
 

Ana sayfa

Haberler

Köşe Yazıları

Bağlantılar

Ziyaretçi Defteri

Forum

Dosyalar

Üyeler

İletişim
 

Kullanıcı Adı : Şifre : Güvenlik :6428351 Hatırla :

      [ CezaHukuku.OrgForum ] [ Kabahatler ] [ 57 YTL ye Sapıklık ]
Yonetim
[Genel-Teknik Sorumlu]MSN : yok
Yaş : 44
Mesaj sayısı : 41
Giriş sayısı : 349
Puanı : 0
Konudan aldığı puan : 0
Puan verenler
Konuya Puan ver

Beyoğlu Taksim Meydanı'nda yılbaşı gecesi turist kadınları taciz edildikleri iddiasıyla gözaltına alınan biri İran uyruklu olmak üzere 5 kişi ifadelerinin alınmasının ardından savcılığın talimatıyla 57 YTL para cezasına çarptırılarak serbest bırakıldı.

İstiklal caddesi'nde yürürken şüphelilerin tacizine uğradığı ileri sürülen Avustralyalı Mandi Keighran'ın bu kişilerden şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Ortada olayla ilgili şikayetçi olmadığı için şüphelilere, kabahatler kanunun 37'nci maddesine göre başkasını rahatsız etmekten
57'şer YTL para cezası uygulandığı öğrenildi.

İRANLI 'TACİZ ETMEDİ' KURTARDI

Yılbaşı gecesi, Taksim Meydanı'nda gezen turist kadınları taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan İran uyruklu Abhare Arze Vagh’ın suçsuz olduğu ortaya çıktı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade veren Avusturyalı Mandi Keighran, İranlı Vagh’ın kendisini tacizden kurtardığını söyledi. Bunun üzerine Vagh’ın serbest bırakıldığı öğrenildi.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=121287Yonetim : 02.01.2008 16:03:46 Tarihinde bu mesajı düzenledi..
--------------------
Site Yönetimi
02.01.2008 16:02:40
     

Yonetim
[Genel-Teknik Sorumlu]MSN : yok
Yaş : 44
Mesaj sayısı : 41
Giriş sayısı : 349
Puanı : 0

Cezası en az 4 yıl hapis

Yargıtay 5. Ceza Dairesi eski üyesi İsmail Malkoç, yılbaşı gecesi Taksim Meydanı’nda yaşanan olayların ‘cinsel taciz’ olarak değerlendirilmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek, “Yaşanan olaylar cinsel taciz olayı değil, cinsel saldırı suçunu oluşturur. Çünkü, yasalara göre el değmişse cinsel saldırı suçu oluşur” diye konuştu.

ANKA’ya konuşan Malkoç, yaşanan olaylar sonrası zanlıların, Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezası ile cezalandırılmasını da yorumladı. Malkoç, cinsel saldırıya maruz kalan Avusturyalı Mandi Keighran’ın şikayetçi olması halinde zanlıların en az 4 yıl hapis cezası ile cezalandırılabileceğini kaydetti.

Sarhoş olup etrafı rahatsız etmenin ayrı bir suç, cinsel saldırının ise ayrı bir suç olarak değerlendirileceğini kaydeden Malkoç, Türk Ceza Kanunu’nun 102. maddesinin 1. fıkrasına göre cinsel saldırı suçunu işleyenlerin 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabileceğini kaydetti.

Zanlıların, utanmaz, arlanmaz ve cüretkar bir şekilde tüm kameraların gözü önünde turistlere cinsel saldırı suçunu işlemesinin verilecek cezayı da artıracağını belirten Malkoç, “Hakim, tüm bu unsurları göz önüne alarak zanlılara verilecek cezayı alt sınırın üstünde tutabilirdi. Bu adamların utanmaz ve cüretkar olmasını gerekçe yapar, 4 yıl yatırırdım. Herkesin ortasında suçun işlenmiş olmasını da cezayı artırım sebebi sayardım”

‘BIYIK BÜKMEK, GÖZ SÜZMEK TACİZDİR, ELLE DOKUNMAK CİNSEL SALDIRI'
Zanlıların ‘cinsel saldırı’ suçunu işledikleri gerekçesiyle yarıgılanabilmelerinin ön koşulunun ‘Şikayet’ olduğunu vurgulayan Malkoç şunları söyledi:

“Mağdurun bedenine temas varsa bu cinsel saldırıdır. Cinsel taciz ya sözle olur, ya da hareketleriyle olur. Bıyık bükmek ve göz süzmek cinsel tacizdir. Anadolu da birisi bir kadına ‘ne kadar güzelsin’ derse cinayet çıkar. Ortamına göre cinsel taciz suçu değişir.” (ANKA) / http://www.stargazete.com/index.asp?haberID=136554


--------------------
Site Yönetimi
03.01.2008 22:28:40
     
X

[1]
     

Foruma Açılan son 5 konu
Açan
Forum istatistikleri
Hukuka Uygunluk Nedenini Bilmek Gerekir ..
Yonetim
Köprüden atlamada intihara yönlendirme s..
Yonetim
Turistin yuttuğu pırlanta yüzüğün çıkmas..
Yonetim
Yargılamanın Yenilenmesi - Yeni Delil..
Yonetim
Kanser hastası oğlunu öldüren babaya 15 ..
Yonetim
Forumdaki 5 Kategoride 61 Forum var, Bu forumlara açılan 40 Konuya 10 Cevap yazıldı..
Kimler Bağlı Bağlı üye yok..
İyiki Doğdunuz Nice yıllara.. » ahmetemrah , 

2007-2009 & 2016-2019 © Copyright CezaHukuku.Org
Website motorumuz © 2006 AspSitem tabanlıdır.
Bu sayfa: 0,05 saniyede yorumlandı.