Dr. Bozbayındır'a Cambridge Üniversitesi'nden Ödül...

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Öğretim Üyesi Dr. Ali Emrah BOZBAYINDIR, İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 2019 yılı "Herbert Smith Freehills Visitor" ödülüne layık görüldü. Dr. BOZBAYINDIR, bu burs programı kapsamında Mukayeseli Ceza Hukuku alanındaki çalışmalarını, Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleriyle işbirliği içinde sürdürecek.

Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin en prestijli fellowship programlarından biri olan "Herbert Smith Freehills Visitor" programı kapsamında, yalnızca  Cambridge Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinin adayı önermesi suretiyle başvurulabilen Birleşik Krallık hukuk fakülteleri öğretim üyelerinin yanında yabancı hukuk fakültelerinde görev yapan akademisyenler ödüllendiriliyor.

Dr. BOZBAYINDIR Cambridge’deki ziyareti sırasında yalnızca Cambridge Hukuk Fakültesi öğretim üyeleriyle değil aynı zamanda diğer ülkelerden gelen seçkin hukukçularla işbirliği içinde araştırmalarını sürdürecek.

BOZBAYINDIR, Cambridge Hukuk Fakültesi’ndeki görevi sırasında Mukayeseli Önleyici Ceza Hukuku konusunda hazırladığı monografik eseri üzerinde çalışmalarını devam ettirecek. Geçen yıl Dr. BOZBAYINDIR'ın bu konuda kaleme aldığı "The Advent of Preventive Criminal Law: An Erosion of Traditional Criminal Law (Criminal Law Forum, 2018)" başlıklı makale geniş yankı uyandırmış, makale İtalyanca'ya çevrilmiş, Oxford ve Varşova'da Hukuk Felsefesi ve Ceza Hukuku seminerlerinde kaynak olarak kullanılmıştı.


Haberin kaynağı : http://www.cezahukuku.org
CezaHukuku.Org