• Sal. Tem 23rd, 2024

CezaHukuku.Org

Ceza Hukukunun İnternet Adresi

Köşe Yazıları

  • Home
  • Köşe Yazıları
avatar for Liane WörnerLiane Wörner (1)

Prof. Dr. Liane Wörner studierte an der Juristischen Fakultät der Universität Leipzig und absolvierte ihr Masterstudium an der University of Wisconsin Law School in den USA. Sie promovierte und habilitierte sich an der Juristischen Fakultät der Universität Gießen. & Prof. Dr. Liane Wörner, Leipzig Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Amerika’da Wisconsin Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek lisans öğrenimini, Giessen Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde doktora ve doçentlik sürecini tamamlamıştır.

Werden Schwangerschaftsabbrüche in Deutschland bald legal? & Kürtaj Yakın Zamanda Almanya’da Yasal Olacak mı?
avatar for Ali Emrah BozbayındırAli Emrah Bozbayındır (13)

Doç. Dr. Ali Emrah BOZBAYINDIR, lisans derecesini Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, yüksek lisans ve doktora derecelerini ise Almanya’da Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden almıştır. Almanya’da Max-Planck Ceza Hukuku Enstitüsü ve İngiltere Cambridge Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. 2013 yılında TÜSİAD tarafından yılın en iyi genç hukukçusu ödülüne layık görülmüştür. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

UAD Soykırım Davasında Bir İlk: Arabulucu Statüsünde Bir Devlet Müdahil Oluyor
avatar for Erkan SarıtaşErkan Sarıtaş (3)

Doç. Dr. Erkan SARITAŞ, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı Üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında ceza hukuku alanında yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamıştır. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

“Hareketin Konusu”, “Korunan Hukuksal Değer” ve “Suçun Konusu” Kavramları Arasındaki Dogmatik İlişki Üzerine
avatar for İlker Tepeİlker Tepe (5)

İlker TEPE, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı Üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında ceza hukuku alanında yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. Almanya’da Friedrich Alexander Üniversitesi (Erlangen) Hukuk Fakültesi ve Julius Maximilian (Würzburg) Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Max Ernst Mayer’den Tartışmalar – I: Ceza Kanununun Özüne Dair
avatar for Selman DursunSelman Dursun (7)

Doç. Dr. Selman DURSUN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden dereceyle mezun olduktan sonra aynı üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda ceza hukuku alanında yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamıştır. Almanya’da Max-Planck Ceza Hukuku Enstitüsü ve Giessen Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur.  İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Alman Ceza Hukukunda Teşebbüsün Dayandığı Esasa Dair Bir Alıntı
avatar for Erdi YetkinErdi Yetkin (1)

Dr. Erdi YETKİN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ve  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden  mezun olduktan sonra aynı Üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında ceza hukuku alanında yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamıştır. Avusturya’da Viyana Üniversitesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Enstitüsü ile Almanya’da Berlin Humboldt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Anayasa Mahkemesi Tarafından İptal Edilen TCK m. 220/6 Hükmünün Sorunlu Tipiklik Tasarımı ve Geleceğe Dair Öngörüler
avatar for Muhammed DemirelMuhammed Demirel (2)

Doç. Dr. Muhammed DEMİREL, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda ceza hukuku alanında yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamıştır. Almanya’da Berlin Humboldt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Keçi Düşmesi Sonucu Ölüme İlişkin Yargıtay Kararının Değerlendirilmesi
avatar for M. Buhari ÇetinkayaM. Buhari Çetinkaya (1)

Dr. M. Buhari ÇETİNKAYA, İstanbul Üniversitesi’nde lisans, Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisans ve yine İstanbul Üniversitesi’nde doktora öğrenimini tamamlamıştır. Doktora öğrenimi sürecinde Fransa’da Bordeaux Üniversitesi ve Paris Sorbonne Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İsrail’in Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde Yargılanması Mümkün mü?