• Pts. Mar 4th, 2024

CezaHukuku.Org

Ceza Hukukunun İnternet Adresi

Köşe Yazıları

  • Home
  • Köşe Yazıları
avatar for Ali Emrah BozbayındırAli Emrah Bozbayındır (12)

Doç. Dr. Ali Emrah BOZBAYINDIR, lisans derecesini Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, yüksek lisans ve doktora derecelerini ise Almanya’da Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden almıştır. Almanya’da Max-Planck Ceza Hukuku Enstitüsü ve İngiltere Cambridge Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. 2013 yılında TÜSİAD tarafından yılın en iyi genç hukukçusu ödülüne layık görülmüştür. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Palestine and The International Court of Justice: Recent Developments
avatar for İlker Tepeİlker Tepe (4)

İlker TEPE, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı Üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında ceza hukuku alanında yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır. Almanya’da Friedrich Alexander Üniversitesi (Erlangen) Hukuk Fakültesi ve Julius Maximilian (Würzburg) Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Ölüm Bir Ceza Olabilir Mi? Sorusuna Fichte’nin Yanıtı Üzerine
avatar for Selman DursunSelman Dursun (7)

Doç. Dr. Selman DURSUN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden dereceyle mezun olduktan sonra aynı üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda ceza hukuku alanında yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamıştır. Almanya’da Max-Planck Ceza Hukuku Enstitüsü ve Giessen Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur.  İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Alman Ceza Hukukunda Teşebbüsün Dayandığı Esasa Dair Bir Alıntı
avatar for Erdi YetkinErdi Yetkin (1)

Dr. Erdi YETKİN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ve  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden  mezun olduktan sonra aynı Üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında ceza hukuku alanında yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamıştır. Avusturya’da Viyana Üniversitesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Enstitüsü ile Almanya’da Berlin Humboldt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Anayasa Mahkemesi Tarafından İptal Edilen TCK m. 220/6 Hükmünün Sorunlu Tipiklik Tasarımı ve Geleceğe Dair Öngörüler
avatar for Muhammed DemirelMuhammed Demirel (2)

Doç. Dr. Muhammed DEMİREL, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda ceza hukuku alanında yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamıştır. Almanya’da Berlin Humboldt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Keçi Düşmesi Sonucu Ölüme İlişkin Yargıtay Kararının Değerlendirilmesi
avatar for M. Buhari ÇetinkayaM. Buhari Çetinkaya (1)

Dr. M. Buhari ÇETİNKAYA, İstanbul Üniversitesi’nde lisans, Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisans ve yine İstanbul Üniversitesi’nde doktora öğrenimini tamamlamıştır. Doktora öğrenimi sürecinde Fransa’da Bordeaux Üniversitesi ve Paris Sorbonne Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İsrail’in Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde Yargılanması Mümkün mü?
avatar for Erkan SarıtaşErkan Sarıtaş (2)

Dr. Erkan SARITAŞ, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra aynı Üniversiteye bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında ceza hukuku alanında yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamlamıştır. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

 3. Yılına Girerken Ceza Muhakemesinde İstinaf Kanun Yolu ve Uygulaması